Skład nośników informatycznych: Różnice pomiędzy wersjami

Z e-Podrecznik
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Linia 7: Linia 7:
  
 
==Przejdź dalej -> ==
 
==Przejdź dalej -> ==
* [http://{{SERVERNAME}}/mediawiki/index.php?title=Środki_komunikacji_elektronicznej Środki komunikacji elektronicznej]
+
* [https://{{SERVERNAME}}/mediawiki/index.php?title=Środki_komunikacji_elektronicznej Środki komunikacji elektronicznej]
  
  

Wersja z 23:52, 28 maj 2015

Ep 2 str06b.png
Skład informatycznych nośników danych 
uporządkowany zbiór informatycznych nośników danych zawierających dokumentację w postaci elektronicznej (Dz.U.2011.14.67).

Z uwagi na odmienność postaci dokumentów i fizyczną odmienność informatycznych nośników danych (najczęściej dyski CD, ale także pamięci USB i inne nośniki z zapisanymi na nich plikami i dokumentami w postaci elektronicznej) tworzy się odrębne składy – analogiczne do składów chronologicznych dokumentów papierowych.

Aktualnie (rok 2015) popularne jest przesyłanie na dyskach CD dokumentów w formacie .xls, .xlsx oraz dokumentów w formie graficznej, których wydruk mógłby być kłopotliwy ze względu na format (trudność zmieszczenia wydruku na kartce papieru w formacie A4 lub nawet A3, utratę formuł w arkuszach kalkulacyjnych pozwalających na weryfikację poprawności obliczeń itd.). Często zapomina się, że dokumenty te można równie dobrze przesyłać drogą elektroniczną bez potrzeby przesyłania nośników – i również otrzymać urzędowe poświadczenie przedłożenia.

Przejdź dalej ->