Podpis systemowy ePUAP: Różnice pomiędzy wersjami

Z e-Podrecznik
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Linia 1: Linia 1:
 
[[Category:Słownik]]
 
[[Category:Słownik]]
'''Podpis systemowy ePUAP''' - podpis cyfrowy utworzony w bezpiecznym środowisku systemu ePUAP, zapewniający integralność i autentyczność wykonania operacji przez system ePUAP. W istocie jest to '''pieczęć elektroniczna''', gdyż jej utworzenie odbywa się automatycznie, bez udziału pracownika danego podmiotu. Jej wytworzenie powodowane jest np. potrzebą wystawienia urzędowego poświadczenia przedłożenia; ([http://isap.sejm.gov.pl/isap.nsf/DocDetails.xsp?id=WDU20190000700 Dz.U.2019.700 j.t.]).
+
'''Podpis systemowy ePUAP''' - podpis cyfrowy utworzony w bezpiecznym środowisku systemu ePUAP, zapewniający integralność i autentyczność wykonania operacji przez system ePUAP. W istocie jest to '''pieczęć elektroniczna''', gdyż jej utworzenie odbywa się automatycznie, bez udziału pracownika danego podmiotu. Jej wytworzenie powodowane jest np. potrzebą wystawienia urzędowego poświadczenia przedłożenia; ([http://prawo.sejm.gov.pl/isap.nsf/DocDetails.xsp?id=WDU20200000346 Dz.U.2020.346 j.t.]).
  
  
 
[[Plik:bottom.png | left|link=|Projekt: Powszechne e-usługi administracji publicznej na platformie ePUAP]]
 
[[Plik:bottom.png | left|link=|Projekt: Powszechne e-usługi administracji publicznej na platformie ePUAP]]

Wersja z 08:42, 15 maj 2020

Podpis systemowy ePUAP - podpis cyfrowy utworzony w bezpiecznym środowisku systemu ePUAP, zapewniający integralność i autentyczność wykonania operacji przez system ePUAP. W istocie jest to pieczęć elektroniczna, gdyż jej utworzenie odbywa się automatycznie, bez udziału pracownika danego podmiotu. Jej wytworzenie powodowane jest np. potrzebą wystawienia urzędowego poświadczenia przedłożenia; (Dz.U.2020.346 j.t.).


Projekt: Powszechne e-usługi administracji publicznej na platformie ePUAP